Kim jest najmłodszy polski startupowiec?

Kim jest najmłodszy polski startupowiec? Krystian Gontarek i jego startupy

Kim jest najmłodszy polski startupowiec? Herosem biznesu jeszcze nie jest, ale wróżymy mu, że jeśli dalej będzie się tak rozwijał, z pewnością nim zostanie. Pomysłodawca aplikacji do rekomendowania gier Game Teller. Gwiazda krakowskiego Startup Weekend w 2012 roku. Krystian Gontarek.

Startup… 11-latka!

Krystian Gontarek nastoletni miłośnik gier komputerowych stworzył aplikację do ich oceny i rekomendacji ,,Game Teller’’. Powstała ona została z myślą o wszystkich tych, którzy nie mogą się zdecydować na zakup żadnej gry. Idea aplikacji powstała przy wyborze gry na prezent. Krystian nie mógł zdecydować się na wybór konkretnej gry. Zatem wpadł na genialny pomysł, by stworzyć aplikację, która pomoże dokonać wyboru na podstawie ocen innych graczy.

W realizacji pomysłu pomógł mu tata – Krzysztof Gontarek. Krzysztof jest twórcą serwisu „Dziennik Internautów” związany mocno ze środowiskiem startupowym.

baner-inwestowanie

Kolejna aplikacja jego autorstwa to ,,YupiZone’’. Łączy ona graczy i wskazuje ciekawe lokale, w których można się spotkać i pograć w różne gry planszowe, konsolowe, wideo, czy karciane. Jak czytamy na stronie Krystiana, oba projekty są tymczasowo zamrożone – jednak nie wyklucza, że kiedyś jeszcze do nich wróci.

Dziecięca wyobraźnia, dorosłe ambicje i wyzwania

Na wydarzeniu Startup Weekend w Krakowie dziesięciolatek musiał  sam przedstawić swój pomysł w formie prezentacji w języku angielskim przy dwustuosobowej widowni dorosłych. Udało się! Chłopiec przezwyciężył stres i zachęcił uczestników imprezy do podjęcia współpracy w projekcie Game Teller. Projekt zajął drugie miejsce na dwadzieścia cztery projekty.

Inne jego wystąpienie możecie zobaczyć poniżej – tym razem w czasie TEDxKids. TO się nazywa osiągnięcie.

Krystian – zachęcony sukcesem – postanowił nauczyć się języka programowania, języka angielskiego, a także pisania artykułów blogowych… i pomóc w nauce innym!

Galopująca kariera młodego startupowca

W rodzinnym mieście Gostynin jako jedenastolatek prowadził w swojej szkole warsztaty ,,Kids On Bits’’ dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nauką programowania oraz tworzenia stron internetowych. Swoim wykładem biznesowym zachwycił uczestników na konferencji ,,Internet Beta’’ 2012 w Rzeszowie, na którą przyjechało kilkaset osób z kraju i z zagranicy. W wieku dwunastu lat  stworzył narzędzie internetowe do tworzenia list prezentów oraz pokazywania ich rodzinie i znajomym – ,,Kidgifter’’.

To nie koniec jego osiągnięć! Rok później aktywnie współprowadzi warsztaty ,,Szlachta Startupuje’’, gdzie zachęcał młodzież do realizowania pomysłów. Obecnie ma czternaście lat i kolejny projekt  za sobą – ,,Spotie.me’’. Jest to aplikacja dla founderów i startupów, która ma pomagać w znajdowaniu potencjalnych członków zespołu czy co-founderów.

Sky is the limit!

Rok 2015 dalej przynosi sukcesy Krystianowi Gontarkowi, znalazł się w gronie laureatów konkursu ,,Droga na Harvard’’. Spróbował swoich sił w konkursie dla architektów, gdzie zajął pierwsze miejsce w rywalizacji, której celem było zaplanowanie skate parku.

Krystian sięga coraz wyżej, tworzy perspektywicznie produkty z myślą o rynku globalnym. Jak sam mówi – lubi wyzwania, a prowadzenie własnego biznesu uczy odpowiedzialności i podejmowania trafnych decyzji. Utwierdza młodych ludzi w czasie swoich warsztatów, że nigdy nie jest się za młodym, aby rozpocząć biznes, jeśli tylko ma się pomysł. Krystian to świetny przykład nie tylko dla innych nastolatków, ale również – dorosłych! Gratulujemy, Krystian i trzymamy kciuki za kolejne projekty!

obligacje-skarbowe-baner-3

Kim jest najmłodszy polski startupowiec?
3.8 z 5 głosów

Zostaw komentarz, bądź pierwszy!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*